Zabezpečení bytových domů

Zabezpečení bytových domů

Zabezpečení pro bytové domy požaduje dnešní doba celkem běžně. Ovšem jak u všeho, je mnoho typů, variant a způsobů, jak zabezpečit bytový dům. Z všeho nejdříve potřebujeme vědět, co vlastně od zabezpečení očekáváme. Pokud chceme zabezpečit bytový dům proti vandalům, je nejvýhodnější kamerový systém pro bytový dům. Nicméně to není jediná možnost. Velice často totiž chceme zařídit, aby se do domu nedostala nepovolaná osoba. Jestli bydlíte v turisticky exponované lokalitě, určitě jste narazili na pronájem bytů přes AirBnb. Přesně pro tyto bytové domy je normální velká fluktuace osob a nových lidí. Chránit je tedy nutno už vstup do objektu, tedy vstup do bytového domu. To můžeme udělat, pokud ke vchodu do bytového domu nainstalujeme vstupní systém s identifikací pomocí čipu nebo číselného kódu.

Další úroveň zabezpečení bytového domu je pomocí videovrátého. Tento systém je ideální, když někdo zvoní dole u vchodu do bytového domu. V každém bytě je obrazovka, kde je vidět obraz před vchodem do bytového domu. Můžeme se spojit s osobou venku, mluvit s ní a samozřejmě také otevřít pomocí elektrického zámku. Všichni obyvatelé domu tak mají perfektní přehled, koho do domu pouští a ke komu do bytu jde. Pokročilé varianty videovrátného umí také volat na mobilní telefon a samozřejmě také přenášet obraz přes internet.

Nejlepší zabezpečení bytových domů je kamerový systém pro bytový dům. Tyto speciální kamerové systémy jsou připraveny pro nonstop provoz a především mají snadné ovládání. Kamery pro bytové domy jsou v antivandal provedení, protože velice často je nutné kamery instalovat do malých výšek, kde jde na kameru dosáhnout bez moci žebříku a podobně. Proto je antivandal provedení kamery hodně podstatné. Pokud jsou kamery v bytovém domě ve venkovním prostoru, pak to jsou kamery v provedení váleček. Díky tomu se na přední části kamery neusazuje špína a obraz je tak stále kvalitní a čistý také v noci apod. Záznamové zařízení je dobré umístit někam, kde bude zamčeno a nebude k němu mít přístup nikdo kromě vedení společenství. Například úklidová místnost je ideální, pokud není například společenská místnost, kde se konají schůze výboru a podobně.

Při každé instalaci kamerových systém pro zabezpečení bytových domů je nutno dbát na ochranu osobních údajů. Pravidla pro kontrolu osobních údajů je celkem jednoduché. Zcela jistě nemůžeme snímat prostor před vchodem do bytů, tedy chodby k bytům. Ostatní prostory je možné sledovat prakticky všechny. Při provozování kamerového systému pro zabezpečení bytového domu je nutné také dodržovat některá pravidla, například není možné záznam umísťovat na internet a podobně. Pokud chcete mít jistotu, že budete mít vše podle GDPR, určitě si nechte kamerový systém pro bytový dům nainstalovat od odborné firmy která Vám veškeré pravidla vysvětlí a především dodá veškeré podklady.

Bezpečnostní kamery |