Zabezpečení kamerami

Zabezpečení kamerami

Proč jsou kamerový systém tak efektivní?

Kamerové systémy chrání daný objekt na několika úrovních. Pokud jsou kamery viditelné, mohou potenciálního zločince odradit jen tím, že se zalekne možnosti, že bude díky kamerovému systému buď zpozorován, anebo dokonce nafilmován. Jen v tom ale síla a výhody kamerových systému netkví.

Klasické využití kamerového systému spočívá samozřejmě v tom, že snímá určitou část pozemku patřícího k objektu a vytváří záznam, který může v případě, že skutečně dojde k vloupání, sloužit jako důkazní materiál pro policii, případně pojišťovnu.

Moderní kamerové systémy Praha toho ale umí mnohem více a dokážou fungovat nejen pasivně, ale dokonce i aktivně. Díky moderním technologiím jsou současné kamerové systémy schopné detekovat přítomnost vetřelce, spouštět alarm, a dokonce i rozpoznávat obličeje.

V dnešní době také můžete záznam nebo dokonce přímý přenos kdekoliv na světě, ať již se zrovna nacházíte kdekoliv. Dění na své zahradě můžete sledovat třeba na obrazovce mobilního telefonu či tabletu. Kamery mohou samozřejmě disponovat nočním viděním a i za tmy tak poskytují jasný a přehledný obraz dění ve sledovaném prostoru.

Jak vybírat kamerový systém

Prvním krokem při výběru kamerového systému je vždy definice toho, co od něj očekáváme a také toho, jaký prostor má strážit. Bude samozřejmě velký rozdíl v tom, pokud jde o rodinný dům, u kterého bude zapotřebí strážit pouze prostor před dveřmi, anebo rozlehlý průmyslový areál.

Již v tuto chvíli je třeba rozmyslet kolik kamer bude systém potřebovat, s jakým rozlišením a také s jakou ohniskovou vzdáleností. Na té totiž záleží, jak široký záběr budou kamery poskytovat. Kamery jsou následně propojeny se záznamovou jednotkou, toto spojení lze realizovat buď drátově či bezdrátově. V případě zájmu o bezdrátový přenos je velmi důležité si ověřit, že signálu nebude stát v cestě taková překážka, která by přenos znemožnila (typicky vícero zdí).

Záznam se může ukládat na pevný disk, SD kartu a další klasická zařízení. Velmi vhodná je schopnost kamer detekovat pohyb a teprve poté záznam ukládat. Díky tomu se šetří místo na disku.

V dnešní době je standardem připojení k internetu, které dává kamerovému systému mnoho jedinečných schopností a funkčností. Jde o již zmíněnou možnost sledovat přímý přenos nebo záznamy na svém mobilním zařízení nebo počítači kdykoliv a kdekoliv.

Možnosti použití kamerových systémů

Kamery mají široké možnosti instalace a použití. Kamera může být umístěna na viditelném místě a působit odstrašujícím příkladem. Opačným přístupem k umístění kamer je skrytá. Ty lze také kombinovat s atrapami kamer. Zatímco atrapa připoutá pozornost, zloděje v případě, že jej neodradí, natočí skutečná kamera ukrytá před jeho očima.

V každém případě je kamerové systémy ideální pro rodinné domy, které mohou díky nim jejich majitelé kontrolovat i v době, kdy jsou třeba v zaměstnání či na dovolené. Stejně tak jsou samozřejmě kamerové systémy užitečné pro hlídání objektů, ve kterých se po dlouhé časové úseky nikdo nevyskytuje, typicky chaty a chalupy. Mnozí pořizují kamerové systémy do objektů, kde bydlí např. jejich rodiče v seniorském věku. U komerčních objektů a areálů by měla být ochrana kamerovým systémem naprostou samozřejmostí.

Bezpečnostní kamery |