Kamery a instalace

Kamery a instalace

Moderní kontrola majetku se provádí díky bezpečnostnímu systému a bezpečnostním kamerám. Každý už vlastní chytrý telefon, takže není problém sledovat kontrolovat majetek online kdykoli potřebujete. Zabezpečovací zařízení kontroluje pohyb a neautorizovaný vstup do objektu. Pokud dojde k detekci pohybu a alarm je zastřežený, okamžitě se pošle hlášení na mobilní telefon nebo na pult centralizované ochrany. Uživatel nebo služba na PCO ihned vizuálně zkontroluje přes kamerové systémy, co se v objektu děje. Protože je kamerový systém napojen přes internet je kontrola okamžitá.

Pokud tedy přijde oznámení o pohybu v objektu, přes mobilní telefon se podíváte na bezpečnostní kamery a můžete třeba vyrazit a majetek zkontrolovat nebo volat o pomoc. Obrovská výhoda je rychlost, kdy od detekce pohybu až po sledování videa uběhne jen pár chvilek. V dnešní době se instalují hlavně IP kamerové systémy Frýdek-Místek. Určitě vždy doporučujeme využít existujícího rozvodu počítačové sítě, důležité je promyslet jaké všechny prostory potřebujeme kontrolovat a podle toho určit počet kamer. Stačí přitáhnout kabely od kamery k nejbližšímu přípojnému bodu v síti.

Ze zkušenosti doporučuji naplánovat si montáž dopředu. Rozmyslete si nejprve, kudy půjde kabeláž. Nebude vadit, když se některá trasa potáhne v lištách, nebo nechcete nikde nic vidět takže se bude sekat do zdi ? To jsou důležité otázky, které je třeba při plánování zohlednit. Po roztahání kabeláže je dobré vyzkoušet obraz z kamer nanečisto, tedy bez toho aniž by se IP kamery montovaly na své místo. Podle skutečného obrazu pak přesně umístíte každou bezpečnostní kameru. Obrovskou výhodou jsou ale kamery s varifokálním objektivem. Kameru nainstalujete na libovolné místo a na bezpečnostní kameře pak nastavíte přesně potřebný úhel a nazoomování na plochu, kterou chcete snímat. Je tedy daleko lepší koupit varifokální kameru i s menším rozlišením než fixní kameru s vyšším rozlišením. Nebudete totiž nahrávat místo, které není potřeba - třeba stromy, okraje stěn, oblohu apod. Určitě tedy při plánování umístění kamer i jejich typu tedy vždy zvolte varifokální kamery.

Digitální IP kamery poskytují detailní obraz ve velkém rozlišení. Analogové kamerové systémy jsou již na ústupu. Moderní IP kamery se vyrábí v provedení IPC. Tento typ kamer podporují přenosové protokoly ONVIF a RTSP. Velkou výhodou IPC kamer je nízká cena, která se přibližuje analogovým kamerám. Jedna IPC kamera má rozlišení jako zhruba 4 analogové kamery. Po instalaci a zapojení kamery se využije software, který kamery najde v počítačové síti. Pomocí tohoto programu se pak IP kamery nastaví, přiřadí se správná IP adresa a ostatní parametry počítačové sítě. Poté je již možné se připojit ke kamerám pomocí internetového prohlížeče a zkontrolovat obraz. Ten, kdo se vyzná v počítačové síti zvládne pravděpodobně nastavení samostatně. Klidně se můžete poradit s někým, kdo se v počítačích vyzná, protože je zapotřebí mít poměrně dost znalostí.

Po nainstalovaní a nastavení IPC kamer je další krok, kam video nahrávat. O to se postará nahrávací zařízení. Záznam z kamerového systému je možné na speciální NVR - digitální nahrávací zařízení, druhou možností je využít vlastní osobní počítač nebo notebook. IPC kamery tedy následně nastavíte tak, že video z kamer se bude ukládat nonstop, nebo při detekci pohybu. Nahrávací zařízení umožní přístup na kamery přes internet, takže je opět nutné nastavení tak, aby vše fungovalo ve Vaší počítačové síti. Jako poslední krok si nainstalujte do mobilního telefonu klientský software, pomocí kterého je možné kamery sledovat. Pouze stiskem tlačítka během pár sekund vidíte obraz z bezpečnostních kamer.

Postup instalace kamerového systému je snadný pro někoho, kdo se v počítačích vyzná. Pokud to není Váš případ, doporučujeme se spolehnout na montážní profesionální společnost, která instalaci kamerového systému Frýdek-Místek a zabezpečovacího systému provede. Výhodou je záruka jak na funkci bezpečnostních kamer, tak kabeláži a nastavení. Když bude problém, stačí oznámit potíže a o zbytek se postarají proškolení technici. Výběr postupu instalace je tak na Vás, kdo si troufne sám, nebo využije služeb montážní firmy.

Bezpečnostní kamery |