Další weby o Zabezpečovací a kamerové systémy

Další weby o Zabezpečovací a kamerové systémy

Zabezpečovací a kamerové systémy - Moravskoslezský kraj
Zabezpečovací a kamerové systémy - Brněnský kraj
Zabezpečovací a kamerové systémy - Olomoucký kraj
Zabezpečovací a kamerové systémy - Jihomoravský kraj
Zabezpečovací a kamerové systémy - Ostravský kraj

Kamery, zapojené do ostrahy města jsou nejčastěji vzdáleně ovládané. Operátor u záznamového zařízení může přesně vyhodnotit situaci a přiblížit si podezřelé místo. Pokud je to potřeba, okamžitě je možné poslat na místo hlídku městské nebo státní policie a každý případ velmi rychle vyřešit.

Kontrola kamer je v naprosté většině případů svěřeno městské policii. Řádně zaučený personál sleduje kamery nepřetržitě. Pokud je ale kamer větší počet, není v lidských silách udržet pozornost po delší dobu a sledovat kamerové systémy. Proto nastupují expertní systémy, které dokážou vyhodnotit potenciálně kritické situace, jako je výskyt občanů na nepovoleném místě nebo rychlému vytvoření davu lidí.

Archiv videozáznamu je vždy možné nahrávat na CD nebo DVD. Videozáznamy jsou opatřeny razítkem, které zaručí, že záznam se nebude upravovat. Pro přenos obrazu z kamer k záznamovému zařízení se využívají bezdrátové spoje. Ty se staví na bezpečné, licencované technologii 10Ghz, aby bylo vyloučeno zarušení jinými uživateli. Stejně tak se řeší bezpečnost každé součásti trasy. Samotné kamery jsou ochráněny přístupovými údaji, kabeláž je vedena v bezpečných trasách, je stavěna oddělená přenosová síť. Tím se snižuje možnost napadení technickými prostředky.

Bezpečností kamery v městských systémech se instalují poměrně delší dobu. Proto u starších typů městských kamerových systémů není příliš velká kvalita záznamu. Rozlišení i barevné podání v době IP kamer je nedostatečné a zastaralé. Probíhá tedy často odměna bezpečnostních kamer. Osazují se Full HD kamery se silným nočním viděním a pořádnou citlivostní na světlo. Výsledný obraz je pak daleko kvalitnější.

Bezpečnostní kamery |