IP/analogový systém

IP/analogový systém

Analogové kamerové systémy Frýdek-Místek jsou nejběžnější a nejméně složité, což zaručuje také vzájemnou zaměnitelnost komponent různých značek. Hlavním prvkem analogového bezpečnostního kamerového systému je analogová kamera a nahrávací zařízení. DVR je osazeno pevným diskem pro ukládání záznamů. Jedná se o dosud nejvíce používanou technologii kamerových systémů, protože je tento typ bezpečnostních kamer nejdéle na trhu.

Analogové kamery jsou jak pro vnitřní, tak pro vnější použití, s integrovaným IR přísvitem, fixními a varifokálními objektivy, v aplikaci PTZ, skryté provedení. Pro ukládání a sledování záznamů je potřeba mít nahrávací zařízení. Kamerové systémy s analogovým systémem vynikají dobrým poměrem kvalita obrazu/cena. Pokud potřebujete vysoce kvalitní obraz, tak je potřeba nainstalovat jiný typ kamer a podívat se k např. IP kamerám.

Přenos snímaného obrazu se zajišťuje v základu přes koaxiální kabely nebo pomocí datových rozvodů v UTP kabeláži. Výhody analogových systémů jsou, že zákazník si může vybrat k hodně typů záznamových zařízeních i kamer, jednodušší obsluhu než je tomu u digitálních kamer a nižší cena.

IP kamerové systémy zažívají postupný boom a nahrazují postupně čím dál více staré analogové kamerové zabezpečovací systémy. Každý digitální kamerový systém se skládá z IP kamery a nahrávacího zařízení. IP kamery mají oproti analogovým mnoho výhod, například mnohem větší rozlišení obrazu, ostrost a nebo věrnější obraz. Další výhodou je možnost připojovat se ke kameře vzdáleně přes internet odkudkoli, kde máte připojení do internetové sítě. Můžete kameru odkudkoli nastavit, kontrolovat video nebo měnit nastavení a stačí k tomu pouze internetový prohlížeč a přihlašovací údaje.

Díky této vlastnosti je teoreticky jedno, kde bude uloženo zařízení pro ukládaní záznamu. Prakticky se ale nejčastěji nahrávací zařízení instaluje do stejných prostor jako samotné kamery, protože pokud potřebujete uložit záznam z více kamer, je tomu úměrně velký také datový tok mezi kamerami a nahrávacím zařízením. Vhodné uplatnění IP kamer je všude tam, kde potřebujeme vysoké rozlišovací schopnosti například při kontrole zaparkovaných aut, přečtení SPZ, kvalitní rozpoznání osoby, v okolí rodinného domku nebo ve vstupech do obytných domů. Dobré je, že IP kamer je velký rozsah rozlišení, ve kterých se vyrábějí a tedy pro každou příležitost se najde vhodný typ s potřebným rozlišením obrazu. Nemalou výhodou je také možnost integrace do stávající počítačové sítě, takže se využije již položená kabeláž, nebo také možnost napájení po kabelu tzv. PoE a to buď pasivní, nebo aktivní přímo ze switchů podporujících PoE napájení. Kamery ale při přenosu obrazu potřebují vyšší datové přenosy, proto pokud máte síť s hodně počítači, může se stát, že IP kamerové sety způsobí přetížením lokální sítě. Na to je nutno myslet při specifikaci i nastavení všech IP zařízení v celé síti.

Na závěr bych všem doporučil, než začnete přemýšlet o kamerovém systému využili konzultace s firmami, které kamerové systémy prodávají a instalují. Tyto firmy zaručí že vše bude fungovat a spolupracovat a především poradí se správným výběrem kamer. Záruka na celý bezpečnostní kamerový systém je výhodou a vyplatí se.

Bezpečnostní kamery |